Warsztat LIVE „Zostań domowym sommelierem”

Warsztat LIVE „Zostań domowym sommelierem”

  • Qulla
  • Warsztat LIVE „Zostań domowym sommelierem”

Czego dowiesz się z nagrania szkolenia?

Jak nauczyć się wina?
Na co zwrócić uwagę kupując wino?
Jak dobrać wino w zależności od okazji? Idealne wino do ryb i mięsa.
Dlaczego warto sięgać po wina z Polski?
Czy wina z dyskontów nadają się do picia? Jeśli tak – ja wybrać to właściwe?
Korek czy zakrętka – jakie ma to znaczenie?
Czy starsze wino jest lepsze? Czy każde wino nadaje się do starzenia?
Jak długo można trzymać wino po otwarciu?

Poznaj naszych prowadzących

Piotr Pietras Master Sommelier

Piotr Pietras jest jednym z najbardziej uznanych i wykwalifikowanych sommelierów na świecie. Do niedawna – jako dyrektor ds. wina w londyńskim HIDE – zarządzał 18-osobowym zespołem sommelierów i największą kartą win w Wielkiej Brytanii.

Współpracował między innymi ze znanymi na całym świecie Gordonem Ramsayem, Richardem Corriganem czy Timem Allenem.
Piotr zdobył tytuł Mistrza Polski Sommelierów 2015 i 2016, Wicemistrza Europy Sommelierów 2017, Najlepszego Młodego Sommeliera Świata 2017 czy 6-tego Sommelier Świata 2019.

W 2017 został także jednym z dwóch Polaków z tytułem Master Sommeliera, wygrywając jednocześnie prestiżową nagrodę „Amorim Taster of the Year” za najwyższy wynik w ślepej degustacji.Jest sędzią na międzynarodowych konkursach winiarskich: Decanter World Wine Awards i International Wine & Spirit Competiton oraz wykładowcą w prestiżowym Court of Master Sommeliers.

Karol Nizio

Karol Nizio jest współwłaścicielem „Dworu Sanna”, jednej z najlepszych polskich winnic. Obecnie powierzchnia winnicy liczy blisko 8 hektarów, a jej obszar z roku na roku powiększa się o kolejne nasadzenia.

Pierwszymi nasadzonymi szczepami w 2012 roku były regent oraz solaris. Obecnie w Dworze Sanna wina powstają także ze szczepów seyval blanc, muscaris, johanniter i riesling, z których produkowane są naturalne wina spokojne, musujące oraz pét-naty.

Wina Dworu Sanna są doceniane przez znawców, sommelierów oraz nagradzane w międzynarodowych konkursach – w 2015 wino Solaris zdobyło Złoty Medal w Międzynarodowym Konkursie Galicja Vitis, a Johanniter w 2016 otrzymało Złoty Korek w Poznaniu.

Codzienna praca w winnicy to aktywność wyłącznie rodzinna, całą swoją energię i zaangażowanie przekuwamy w najlepsze wino
Wina w Dworze Sanna produkowane są w zgodzie z naturą, dlatego określa się je mianem win biodynamicznych.

Wykup dostęp do pełnego warsztatu

129 zł